DiGiCo Quantum 225 w Metropolis Studios w Londynie

11-08-2021

Metropolis Studios, popularne studio nagraniowe w Londynie, otworzyło nowy obiekt do nagrywania dźwięku 3D przy użyciu najnowocześniejszej technologii – DiGiCo Quantum 225.

Zbudowano w nim system głośnikowy w konfiguracji 11.1.8, który zapewnia najwyższą możliwą rozdzielczość przy pracy w systemie Dolby i innych immersyjnych formatach audio.

Zakres możliwości technologicznych studia jest imponujący – streaming koncertów na żywo, miksowanie dźwięku 3D na potrzeby spektakli teatralnych, współpraca z produkcjami telewizyjnymi czy miks i mastering nagrań muzycznych.

DiGiCo Quantum 225

Wszystkie głośniki w pomieszczeniu są ustawione w 30° separacji od siebie, co umożliwia pracę we wszystkich formatach dźwięku przestrzennego. Do obsługi studia wybrano DiGiCo Quantum 225.

Dostęp do renderowania w Dolby uzyskuje się po sieci Dante.” – mówi Phil Wright, inżynier dźwięku projektujący studio. “Możemy używać dowolnego urządzenia wejściowego DiGiCo, zarówno SD-Racka łączonego światłowodem, jak i racka Dante DQ łączonego kablem Cat-6. Następnie wychodzimy do DAWa, w którym znajduje się kontrola nad Dolby Atmos“.

DiGiCo Quantum 225

Quantum 225 posłużył Wrightowi między innymi do miksu nagranych w studio pogłosów. “Metropolis posiada piękne przestrzenie, więc zamiast używać sztucznych pogłosów, postanowiliśmy stworzyć własne. Nagraliśmy różne pomieszczenia i przez Dante łączyliśmy się z konsoletą, na której miksowałem ich brzmienie“.

Studio powstało z myślą o jak najszerszym wykorzystaniu przestrzeni w dźwięku. „Nie mogę się doczekać obsługi pierwszej transmisji w tym miejscu” – dodaje Wright. „To naprawdę ekscytujące. Artyści przyzwyczajeni do dźwięku stereo przychodzą do tego pomieszczenia i zachwycają się przestrzennością i bliskością wrażeń dźwiękowych“.

Może Cię zainteresować:

Pasmo UHF i walka o dźwięk bez zakłóceń w Unii Europejskiej

Pasmo UHF i walka o dźwięk bez zakłóceń w Unii Europejskiej

Brukselskie warsztaty zorganizowane przez RSPG, zatytułowane „Przyszłość pasma 470–694 MHz w UE”, stały się areną dyskusji na temat dalszego wykorzystania cennego pasma UHF. To właśnie w tym zakresie częstotliwości funkcjonują urządzenia, które stanowią podstawę pracy...

Fryderyki 2025 – techniczna perfekcja pod batutą Brawlers

Fryderyki 2025 – techniczna perfekcja pod batutą Brawlers

Fryderyki 2025 – gdzie dźwięk gra pierwsze skrzypce Chociaż wieczór należał do artystów – z Krzysztofem Zalewskim i Kaśką Sochacką na czele – to za kulisami prawdziwe show stworzyli realizatorzy dźwięku. Firma Brawlers, pod kierownictwem Remigiusza Kasztelnika,...