Przestrzeń biurowa Dynatrace w Gdańsku

17-01-2023

Dynatrace jest jedną z największych firm informatycznych na świecie. Spółka notowana na amerykańskiej giełdzie zajmuje się tworzeniem oprogramowania opartego na AI oraz aplikacji do automatyzacji procesów. Przedsiębiorstwo zostało założone prawie 20 lat temu w Austrii, w obecnej chwili posiadając biura na każdym kontynencie. Polskie biuro zlokalizowane jest w Gdańsku, gdzie pracuje ponad 400 pracowników.

Największe firmy inwestują bardzo duże środki w to, aby w ich biurach pracowało się komfortowo, a całe otoczenie wpływało na dobre samopoczucie oraz komfort pracy. Jako potentat rynku IT, Dynatrace mierzy się z typowym wyzwaniem dzisiejszych czasów – przyciągnięciem do biur pracowników przyzwyczajonych do pracy zdalnej. Chociaż architektura czy przyjemna kolorystyka pomagają w realizacji tego zadania, to jednak muszą być wsparte odpowiednimi rozwiązaniami technologicznymi. Wsparciem dla zleceniodawcy okazała się firma Eurotrend, która wspomogła firmę z Gdańska i wdrożyła wiele nowatorskich rozwiązań audiowizualnych, które pozwalają dowolnie zmieniać ich przeznaczenie i zachęcają pracowników do aktywnego przebywania w biurze podczas pracy, ale także do spędzania w nim większej ilości czasu.

Centralnym punktem biura jest wyjątkowa kafeteria, która została przystosowana do organizacji wydarzeń, warsztatów oraz prezentacji. System nagłośnieniowy bazuje na rozwiązaniach marki Tannoy, a konkretnie na kolumnach OCV8, które zostały podwieszone na suficie. Co ciekawe, cała infrastruktura została na życzenie klienta pomalowana w jednolitym kolorze z palety RAL, wskazanym przez inwestora.

Każda z kolumn zasilana jest przy udziale wzmacniaczy lab.gruppen, znajdujący się na pokładzie protokół Dante wykorzystywany jest do odbierania sygnałów z matrycy Symetrix, natomiast do niej trafiają sygnały analogowe z bezprzewodowych systemów mikrofonowych Shure QLXD, a także sygnały AES67 z extenderów, z pomocą których dźwięk za pomocą HDMI można przesłać bezpośrednio do systemu nagłośnieniowego.

W najbliższej przyszłości planowana jest również adaptacja jednego z pomieszczeń dla potrzeb Zoom Roomu. W tym celu zostaną dostarczone i zamontowane rozwiązania serii Shure Microflex Advance.

Połączenie ciekawej architektury oraz wdrożonych rozwiązań audiowizualnych pozwoliło na stworzenie przestrzeni, z której nie chce się wychodzić – nawet po zakończeniu pracy.

Cały artykuł dostępny jest na stronie AVIntegracje.

Tekst na podstawie artykułu AVIntegracje.
Zdjęcia: Marcin Ziniak, AVIntegracje.

Może Cię zainteresować:

Przełomowy system dźwiękowy w Grimstad Kulturhus

Przełomowy system dźwiękowy w Grimstad Kulturhus

Grimstad Kulturhus znacząco rozbudowało swoje możliwości akustyczne, dzięki integracji systemu Constellation firmy Meyer Sound z kinowym systemem Dolby Atmos. Nowoczesne rozwiązanie zastosowane w Pan Theatre pozwala na uzyskanie wyjątkowej elastyczności akustycznej,...

Przemiana technologiczna Zespołu “Mazowsze”

Przemiana technologiczna Zespołu “Mazowsze”

Nowa era technologiczna w Zespole Mazowsze rozpoczęła się od gruntownej modernizacji sali widowiskowej w Otrębusach pod Warszawą, która stanowi serce tego artystycznego ośrodka. W wyniku tej inwestycji zainstalowano zaawansowane rozwiązania audio, w tym systemy...

JIMEK Subklasyka – perfekcyjne brzmienie w formule 360 stopni

JIMEK Subklasyka – perfekcyjne brzmienie w formule 360 stopni

Hip-hopowa klasyka w symfonicznym wydaniu Radzimir Dębski, znany jako JIMEK, to artysta, który wyznacza nowe standardy w muzyce symfonicznej. Kompozytor, dyrygent i wizjoner, który bez kompromisów łączy klasyczne brzmienia z nowoczesnymi gatunkami muzycznymi. Jego...