nowości

Optimod 8700i

Obecnie w najtrudniejszym i najbardziej konkurencyjnym środowisku nieodzownym elementem zwycięskiej strategii jest procesor dźwięku OPTIMOD…

OPTIMOD 8600Si

Klarowność i energia przetwarzania dźwięku OPTIMOD 8600 teraz jest dostępna w kompaktowym opakowaniu procesora dźwięku…

OPTIMOD 5518

OPTIMOD 5518 – Znakomity samodzielny koder stereo z RDS zapewniający całkowity brak przerzutów

Obecnie w najtrudniejszym i najbardziej konkurencyjnym środowisku nieodzownym elementem zwycięskiej strategii jest procesor dźwięku OPTIMOD 8700i z rozwiązaniem Xponential Loudness™

 

Optimod 8700i jest flagowym emisyjnym procesorem dźwiękowym firmy Orban, przeznaczonym zarówno dla analogowej transmisji FM, jak również mediów cyfrowych (DAB+/HD Radio/Streaming). Procesor 8700i oferuje 2-pasmową, a także 5-pasmową strukturę przetwarzania dźwięku, zapewniając najbardziej spójny dźwięk w branży, ścieżka po ścieżce oraz źródło po źródle. Ta spójność pozwala stworzyć własną sygnaturę dźwiękową stacji nadawczej z zapewnieniem, że ta sygnatura będzie ciągła i zagwarantowana, w unikatowy sposób personalizująca Twój dźwięk.

Optimod 8700i Audio Processor posiada wyjątkowe funkcje, takie jak Xponential Loudness™, które przywracają do życia muzykę z niezwykle silną kompresją, odtwarzając jej szczegóły i zwiększając dynamikę, przy jednoczesnym zmniejszeniu zmęczenia podczas odsłuchu i obecności zniekształceń. Obecność rozwiązania korekcji faz Multipath Mitigator pozwala wyraźnie ograniczyć wielościeżkowe zniekształcenia bez wpływania na separację stereo, a dzięki zastosowaniu Subharmonic Synthesizer można łatwo dodać nowoczesne dynamiczne brzmienie basu do starszych nagrań. Nie zabrakło też technologii limitera MX firmy Orban, która obniża poziom zniekształceń, poprawia charakterystykę transjentową i minimalizuje straty w zakresie wysokich częstotliwości będące skutkiem preemfazy. Kolejnymi niesamowitymi rozwiązaniami są m.in. interfejs Dante, który zapewnia podwójnie nadmiarową funkcję AoIP z obsługą AES67, interfejs digital MPX, wbudowany serwer streamingu dla celów monitorowania, podwójny redundantny zasilacz sieciowy, z monitorowaniem jego pracy i obecnością układów alarmowych, a także przekaźniki bezpieczeństwa przekazywania sygnałów w celu bezproblemowej pracy 24/7.Oprogramowanie zdalnego sterowania dla Optimod 8700i


Kluczowe właściwości

 • Szybka konfiguracja procesora dźwięku
  Ta funkcja zapewnia uporządkowaną procedurę z podpowiedziami konfigurowania pracy procesora dźwięku 8700i.
 • Presety fabryczne oraz sterowanie LESS-MORE
  Optimod 8700i jest dostarczany z bogatym wyborem presetów fabrycznych, których można użyć jako bazy do przygotowania swoich własnych ustawień przetwarzania dźwięku. Orban z przyjemnością pomoże Ci znaleźć idealną konfigurację dla Twojej stacji. Łatwa w użyciu regulacja LESS-MORE procesora dynamicznego pozwala każdemu uzyskać doskonałe wyniki, natomiast eksperci w zakresie przetwarzania dźwięku mogą precyzyjnie zmieniać ustawienia dopasowując je do swoich preferencji korzystając z funkcji sterowania Intermediate lub Advanced.
 • Algorytm Xponential Loudness™
  Algorytm Xponential Loudness™ zmniejsza zmęczenie podczas słuchania oraz w wyraźny sposób poprawia odsłuch u odbiorcy dzięki zastosowaniu psychoakustyki adaptacyjnej. Przywraca on życie muzyce, która została dramatycznie mocno skompresowana podczas masteringu oraz/lub przepuszczona przez kompresję stratną, jak w przypadku MP3. Działa on niczym szkło powiększające w odniesieniu do dźwięku, które odsłania ukryte szczegóły, zwiększając klarowność dźwięku i zachęcając odbiorców do dalszego słuchania.
 • Syntezator subharmoniczny
  Syntezator subharmoniczny tworzy energię zlokalizowaną jedną oktawę poniżej energii materiału programu w paśmie 50-90 Hz, gdy taka energia nie jest obecna na wejściu, gdy zostanie wykryta na nim muzyka. To powoduje dodanie większej dynamiki i siły w przypadku starszych materiałów, przy jednoczesnym zachowaniu ich muzykalności.
 • Korekcja przesunięć fazowych kanału lewy/prawy „Multipath Mitigator”
  Zastosowany zarówno do analogowego, jak i cyfrowego radiowego łańcucha przetwarzania sygnału, korektor przesunięć fazowych minimalizuje energię L-R, która może powodować wielościeżkowe zniekształcenia, przy jednoczesnym zapobieganiu powstawaniu zjawiska filtra grzebieniowego w odbiornikach mono oraz odbiornikach stereo, gdy kanały L-R są łączone.
 • Kontrola „True Peak”
  Kontrola „True Peak” jest dostępna dla przetwarzania cyfrowego sygnału radiowego z dokładnością lepszą niż 0,5 dB. W przypadku typowego materiału emisyjnego dokładność wynosi 0,2 dB.
 • Kontroler mocy multipleksu ITU BS-412
  Ulepszony BS-412 Multiplex Power Controller oferuje nowy, ustawiany przez użytkownika algorytm adaptujący się do sygnału emisyjnego, który zapewnia bardziej wyrównane i znacznie subtelniejsze działanie.
 • Kontrola loudnessu ITU-R BS.1770-4
  Kontrola loudnessu jest dostępna w przypadku cyfrowych oraz analogowych łańcuchów przetwarzania sygnału emisyjnego w krajach, w których egzekwowany jest limit głośności BS.1770 w przypadku cyfrowych oraz/lub analogowych nadawców radiowych.
 • Limiter/Clipper sygnału kompozytowego
  Opatentowany limiter sygnału kompozytowego „Half-Cosine Interpolation” zapewnia doskonałe zabezpieczenie spektralne dźwięku pilota oraz SCA (włączając w to RDS). Jeśli preferujemy dźwięk z typowym obcinaniem sygnału kompozytowego, dostępny jest również odłączany obcinacz sygnału kompozytowego z zabezpieczeniem widma dźwięku pilota oraz podnośnych. Obcinacz kompozytowy steruje działaniem limitera kompozytowego, który w takim przypadku działa jako kompensator przerzutu dla obcinacza kompozytowego, gdy ten jest aktywny.
 • Działanie kodera stereofonicznego SSB
  Możliwe jest działanie modulatora pomocniczego podkanału stereo, który jest wbudowany w koder stereo, w eksperymentalnym kompatybilnym trybie jednowstęgowym / ze szczątkową wstęgą boczną. W trybie SSB modulator kanału pomocniczego działa jako generator czystego SSB dla materiału L-R w zakresie częstotliwości od 150 Hz do 17 kHz oraz jako generator szczątkowej wstęgi bocznej poniżej 150 Hz.
 • Wyjście monitorowania DJ o małym opóźnieniu
  Limiter MX, Multipath Mitigator oraz syntezator subharmonicznych wprowadzają opóźnienie, które sprawia, że monitorowanie przez prowadzącego audycję wszystkich struktur przetwarzania w trybie off-air z użyciem słuchawek staje się niepraktyczne. Nowy, dedykowany tor monitorowania słuchawkami (z opóźnieniem około 6 ms) zapewnia cały sygnał z pięciopasmowego procesora FM, co pozwala wybrać preferowany poziom „obcinanego dźwięku FM”.
 • Wyjście monitorowania toru strumieniowania
  W połączeniu z aplikacją zdalnego sterowania 8700i, rozwiązanie monitorowania toru strumieniowania ułatwia sprawdzanie lub poprawę sygnatury dźwiękowej stacji, gdy nie mamy możliwości odbierania przetwarzanego sygnału FM 8700i w trybie off-air. Funkcja przesyłania strumieniowego pozwala na monitorowanie kilku punktów w 8700i. Obsługiwane są kodeki MP3 oraz OPUS, a także protokoły strumieniowania Icecast2 oraz SHOUTcast 2, co umożliwia przesyłanie strumieniowe bezpośrednio do klienta PC za pośrednictwem sieci LAN lub Internetu.
 • Łączność Dante™ Audio-Over-IP
  Dante zapewnia podwójnie redundantne połączenie Ethernet dla dwóch stereofonicznych wejść audio oraz dwóch wyjść stereofonicznych, z których każde posiada dedykowany kontroler poziomu sygnału. Zapewniona jest konwersja częstotliwości próbkowania dla obydwu wejść oraz wyjść, a także pełna zgodność z AES67.
 • Cyfrowy MPX
  W urządzeniu dostępne jest cyfrowe wyjście kompozytowe AES3 384/192 kHz, które jest kompatybilne i interoperacyjne ze standardem 192 kHz, który wdrożyło kilku producentów nadajników.
 • Wejście referencyjnego sygnału zegara/10 MHz
  Wejście referencyjne pozwala na to, że zegar wbudowanego DSP, częstotliwość dźwięku pilota stereo oraz częstotliwość próbkowania wyjścia kompozytowego są zsynchronizowane do 10 MHz lub sygnału referencyjnego zegara 1 ×, ułatwiając działanie sieci jednoczęstotliwościowej (SFN) oraz sieci prawie jednoczęstotliwościowej (Near-SFN).
 • Przekaźniki bezpieczeństwa przekazywania sygnału
  Wejścia oraz wyjścia analogowe oraz cyfrowe AES3 są wyposażone w przekaźniki bezpieczeństwa przekazywania sygnału, których obecność jest pożądana w przypadku awarii sprzętowej lub zasilania.
 • Dwa zasilacze sieciowe
  Dwa zasilacze sieciowe dostępne w 8700i wraz z niezależnymi gniazdami zasilania AC zapewniają redundantne działanie w celu zapewnienia maksymalnego czasu pracy. Obydwa zasilacze są stale monitorowane, a w przypadku wystąpienia awarii generowany jest alarm.
 • RDS
  Procesor audio 8700i ma wbudowany w pełni wyposażony generator RDS/RBDS, który obsługuje statyczne oraz dynamiczne wartości RDS.
 • Tryb testowy bypass oraz generator dźwięku
  Tryb testowy bypass można wywoływać lokalnie, za pomocą zdalnego sterowania lub za pomocą funkcji automatyzacji, aby umożliwić przeprowadzenie testu działania systemu nadawczego lub też łatwego porównania dźwięku oryginalnego z poddanym przetwarzaniu. Wbudowany generator dźwięku line-up ułatwia szybkie i dokładne ustawienie poziomu.
 • Obsługa SNMP
  Funkcje protokołu SNMP (Simple Network Management Protocol) pozwalają na monitorowanie statusu działania urządzenia Optimod i wysyłanie komunikatów alarmu z Optimod za pośrednictwem połączenia z siecią Ethernet.
 • Zdalne sterowanie oraz obsługa z poziomu ściany przedniej
  Obsługa i konfigurowanie pracy procesora dźwięku 8700i jest komfortowa z wykorzystaniem dostarczonego oprogramowania dla komputerów Windows za pośrednictwem lokalnej sieci lub Internetu. Alternatywnie wszystkie funkcje są również dostępne z poziomu ściany przedniej z kolorowym wyświetlaczem.

Galeria

OPTIMOD8700ipng
8700irearpanelNEWEST
8700i1200


Więcej informacji na stronie producenta


 

jesteśmy przedstawicielem

Shure - mikrofony i słuchawki
Meyer Sound - nagłośnienie
DiGiCo - konsolety cyfrowe
Systemy interkomowe
Tascam - sprzęt studyjny
Symetrix - procesory dźwięku
Tannoy - nagłośnienie
LabGruppen - wzmacniacze
Lake - wzmacniacze
Orban - procesory emisyjne
DiGiGrid - akcesoria
TiMax
AtteroTech
Waves