Optimod-FM 8600
 
Nowy algorytm ograniczania szczytów w 8600 rozwiązuje istniejący od dawna problem: jak uzyskać mało słyszalne zniekształcenia bez redukcji energii transjentów.
Optimod 5700
 

nowości

Optimod-FM 8600

8600, będący wynikiem dwóch lat badań dokonanych przez Boba Orbana i zespół inżynierów Orban, zawiera…

Optimod-FM 5500

5500 łączy w sobie funkcjonalność procesorów Orban Optimod-FM 5300 i 2300 w zwartej obudowie rack…

Optimod-FM 6300

Orban 6300 jest wysokiej jakości, wielofunkcyjnym procesorem audio stereo dla radia cyfrowego, cyfrowej telewizji, netcastu,…

8600, będący wynikiem dwóch lat badań dokonanych przez Boba Orbana i zespół inżynierów Orban, zawiera znacząco ulepszoną technologię ograniczania szczytów, zmniejszającą zniekształcenia przy jednoczesnym zwiększeniu energii transjentów i mocy przenoszonego zakresu wysokich częstotliwości. W porównaniu z limiterem kanału FM w procesorze Optimod-FM 8500, nowy limiter szczytowy dostarcza na ogół o 2.5 do 3 dB więcej mocy na wysokich częstotliwościach, co pozwala na zminimalizowanie słyszalnego ubytku wysokich częstotliwości spowodowanego ograniczaniem preemfazy. Perkusja i instrumenty perkusyjne lepiej się teraz wybijają z materiału. Wokale są bardziej wyeksponowane, a mowa bardziej zrozumiała. Zakres wysokich częstotliwości stał się teraz bardziej jedwabisty i przestrzenny. Problematyczne materiały emisyjne, powodujące do tej pory słyszalne zniekształcenia, są obecnie przekazywane w czystej postaci.

Chociaż nowa konstrukcja daje taką samą głośność co przetwarzanie w modelu 8500, to jednak docelowym zamierzeniem było zapewnienie emisji FM bardziej konkurencyjną pod względem klarowności, energetyczności i otwartego zakresu wysokich częstotliwości, charakteryzujących media cyfrowe, z jakimi teraz musi zmierzyć analogowa emisja FM. Walka na głośność odbywała się w XX wieku, natomiast w XXI wieku głównym konkurentem są media cyfrowe. Dzięki swojemu świeżemu, jasnemu brzmieniu, model 8600 pomaga wyrównać poziom jakościowy pomiędzy analogową emisją FM, a coraz bardziej ekspansywnymi mediami cyfrowymi.

Oprócz swojego nowego obcinacza, 8600 oferuje ten sam poszerzony zestaw funkcji, co 8500. Podobnie do 8500 oferuje równoległe przetwarzanie dla kanałów cyfrowych, w rodzaju radia HD, nadających symultanicznie ten sam materiał, co analogowe FM. Za wyjątkiem AGC, kanały radia analogowego i cyfrowego są niezależne i oddzielnie regulowane. Kanały radia cyfrowego posiadają nowy ogranicznik szczytów, wykorzystujący częściowo tę samą technologię, co ogranicznik w kanale analogowego FM. 8600 posiada również przetwarzanie w stylu 8500. Dzięki temu nadawcy mogą używać ulubionych programów z 8500, jeśli tylko będą mieli na to ochotę. A ponieważ opóźnienie pomiędzy wejściem a wyjściem nowego ogranicznika szczytów jest za duże dla zapewnienia prezenterom odsłuchu po antenie, to przetwarzanie w stylu 8500 będzie użyteczne dla tych nadawców, którzy pracują w terenie i nie mogą korzystać z wyjścia kontrolnego o małym opóźnieniu w 8600. Niektórzy klienci w krajach stosujących ograniczenia mocy ITU-R 412 MPX mogą mieć potrzebę zastosowania redukcji mocy MPX po obcinaczach, tak, żeby materiał po przetwarzaniu mógł zawierać bardziej „nasycone” brzmienie. 8600 zawiera taką opcję. I tak jak w przypadku 8500, dostępny jest tańszy model 8600FM bez przetwarzania dla radia cyfrowego.


Oto komentarz szefa inżynierów firmy Orban, Boba Orbana:
„Nowy algorytm ograniczania szczytów w 8600 rozwiązuje istniejący od dawna problem: jak uzyskać mało słyszalne zniekształcenia bez redukcji energii transjentów. Do tej pory musieliśmy uzyskiwać to kompromisowo. I chociaż rozwiązanie jest złożone i mocno wykorzystujące DSP, to rezultat był tego wart: 8600 ma ulepszony każdy z aspektów potężnego, konsekwentnego brzmienia Optimod-FM”.

Czytaj więcej o Optimod-FM 8600

jesteśmy przedstawicielem

Shure - mikrofony i słuchawki
Meyer Sound - nagłośnienie
DiGiCo - konsolety cyfrowe
Systemy interkomowe
Tascam - sprzęt studyjny
Symetrix - procesory dźwięku
Tannoy - nagłośnienie
LabGruppen - wzmacniacze
Lake - wzmacniacze
Orban - procesory emisyjne
DiGiGrid - akcesoria
TiMax
AtteroTech
Waves