Na tegorocznych targach IBC2016 w Amsterdamie, firma Clear-com zaprezentowała kilka nowych produktów, będących uzupełnieniem bogatego portfolio rozwiązań interkomowych. Jako rozwinięcie możliwości systemu bezprzewodowego FreeSpeak II, firma Clear-com zaprezentowała splittery antenowe z możliwością podpięcia ich do stacji bazowej za pomocą światłowodów. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie umieścić nasze anteny jeszcze dalej od stacji bazowej, tym samym, znacząco powiększając obszar działania pojedynczych beltpacków.

Kolejną nowością są hiperbaryczne beltpacki do systemu FreeSpeak II gotowe wytrzymać ciśnienie 5 atmosfer. Firma Clear-com stworzyła je specjalnie z myślą o zastosowaniach w medycynie oraz na potrzeby NASA

Odświeżenia doczekał się też cyfrowy interkom przewodowy HelixNet. Do oprogramowania w wersji 3.0, które ukazało się kilka miesięcy temu, dołączają przeprojektowane beltpacki. Teraz są jeszcze bardziej ergonomiczne, lżejsze oraz bardziej wytrzymałe. Ważnym dodatkiem jest możliwość zasilenia beltpacka za pomocą PoE poprzez kabel CAT5.

Jednym z najciekawiej zapowiadających się produktów, które firma Clear-com zapowiedziała już na styczeń 2017 jest karta rozszerzeniowa do matryc Eclipse, wyposażona w DANTE. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli uzyskać 64 kanały wysokiej jakości Audio over IP za pomocą DANTE lub AES67. Karta umożliwia pełną redundancję sieci oraz daje możliwość połączenia z produktami firm trzecich.

Dodatkowo, aplikacja Agent-IC, która pozwala wyposażyć Twój telefon w funkcje interkomu, dostępna jest również na urządzenia z systemem Android! To nie wszystko, bo już niedługo z aplikcji Agent-IC będzie można skorzystać również na smart zegarku!

jesteśmy przedstawicielem

Shure - mikrofony i słuchawki
Meyer Sound - nagłośnienie
DiGiCo - konsolety cyfrowe
Systemy interkomowe
Tascam - sprzęt studyjny
Symetrix - procesory dźwięku
Tannoy - nagłośnienie
LabGruppen - wzmacniacze
Lake - wzmacniacze
Orban - procesory emisyjne
DiGiGrid - akcesoria
TiMax
AtteroTech
Waves