Nowością w ofercie Tascama są kompaktowe monitory aktywne VL-5S, zaprojektowane z myślą o współpracy m.in. z interfejsami audio US-2x2 i US-4x4 tego samego producenta. W konstrukcji monitorów wykorzystano nowo opracowany woofer z kevlarową membraną o średnicy 5,25 cala oraz tweeter wysokotonowy, którego kopułkowa, 1-calowa membrana wykonana jest z jedwabiu.

Za zasilanie obu przetworników w trybie bi-amp odpowiada pokładowy wzmacniacz dwukanałowy - 40 watów dostarczanych jest to woofera, 30 do tweetera. Podział pasma przypada w punkcie 3,2 kHz, a więc dość wysoko, co jednak pozwala skutecznie przeciwdziałać problemom fazowym w paśmie o krytycznym znaczeniu dla czytelności sygnału. Całe pasmo przetwarzanych częstotliwości zawiera się w zakresie 60 Hz - 22 kHz.

Ekranowana magnetycznie obudowa bass reflex ma wymiary 176 mm × 255 mm × 200 mm (szer. x wys. x głęb.), zaś całość waży 5,4 kg. Sygnał doprowadzany jest dwoma złączami symetrycznymi - XLR i TRS. W monitorach VL-5S zastosowano szereg układów zabezpieczających, m.in. przed przegrzaniem i szkodliwym działaniem częstotliwości subsonicznych. Nowe monitory będzie można nabyć na sztuki lub parami. Oznacza to, że możliwe będzie skonfigurowanie dowolnego zestawu, od stereo po 5.1 (oczywiście pod warunkiem dokupienia stosownego subwoofera).

jesteśmy przedstawicielem

Shure - mikrofony i słuchawki
Meyer Sound - nagłośnienie
DiGiCo - konsolety cyfrowe
Systemy interkomowe
Tascam - sprzęt studyjny
Symetrix - procesory dźwięku
Tannoy - nagłośnienie
LabGruppen - wzmacniacze
Lake - wzmacniacze
Orban - procesory emisyjne
DiGiGrid - akcesoria
TiMax
AtteroTech
Waves