DiGiCo ujawnia Quantum338 na NAMM 2020

Na Targach NAMM 2020 DiGiCo prezentuje najnowszą konsoletę z serii Quantum, zupełnie nowe Quantum338.

DiGiCo ujawnia Quantum338 na NAMM 2020

Na Targach NAMM 2020 DiGiCo prezentuje najnowszą konsoletę z serii Quantum, zupełnie nowe Quantum338.


Podobnie jak Quantum7 i Quantum5, Quantum338 stanowi olbrzymi skok naprzód pod względem funkcjonalności i możliwości połączeń. Zawiera imponujące nowe rozwiązania konstrukcyjne, które oferują najwyższą elastyczność, a wszystko przy takiej samej szybkości działania, do której przyzwyczajeni są użytkownicy Quantum, w konsolecie o mniejszym formacie.


„Quantum338 to konsoleta nowej generacji, która działa w synergii z naszym Quantum Engine”, mówi Michael Aitchison, starszy inżynier d/s elektroniki w DiGiCo. „Skoncentrowaliśmy się w naszym zespole badawczo-rozwojowym na potrzebach użytkowników, ucząc się przez ostatnie 20 lat, jak łączyć nową funkcjonalność z tradycyjnym podejściem do miksu”.


Quantum338 jest oparty na układach FPGA siódmej generacji i oferuje 128 kanałów wejściowych z 64 szynami wyjściowymi i matrycą 24 x 24, wszystkie z pełnym przetwarzaniem kanałów tzn. korekcja dynamiczna, kompresja wielopasmowa oraz DiGiTube™ Charakterystyczny nowy, ciemny interfejs graficzny i trzy, zupełnie nowe 17-calowe, dotykowe ekrany o jasności 1000 nitów, wyświetlają: ekran SD, meter bridge w górnej części oraz po lewej, dotykowe przyciski szybkiego wyboru na każdym ekranie. Istnieje również 70 indywidualnych wyświetlaczy kanałów TFT, a powierzchnia robocza zawiera 38 czułych na dotyk tłumików o długości 100 mm umieszczonych w trzech blokach po 12 tłumików, a także dwa dedykowane tłumiki przypisywane przez użytkownika, każdy z funkcją wysokiej rozdzielczości pomiaru wysterowania.


Nowy wymiar jakości dźwięku zapewnią standardowo wbudowane w konsolecie Quantum338, 32-bitowe przedwzmacniacze wejściowe „Ultimate Stadius”, wraz z sześcioma pojedynczymi lub trzema redundantnymi połączeniami MADI, dwoma gniazdami kart rozszerzających w formacie DMI i wbudowanym interfejsem UB MADI na złączu USB do rejestracji, odtwarzania oraz wirtualnych prób.


Nowe – zintegrowane (nie wymagające zajmowania insertów) we wnętrzu konsolety, wtyczki Mustard Processing™, Spice Rack™, Nodal Processing™ oraz funkcja True Solo, wprowadzone na rynek w ubiegłym roku dla Quantum 7, są również standardem w Quantum338, i nie wymagają żadnych zewnętrznych urządzeń, dając ogromne możliwości kreacji brzmień.


Mustard Processing™ to potężny zestaw modułów przetwarzania na kanałach, które działają równolegle ze standardową obsługą kanałów w systemie Quantum. Każdy procesor Mustard™ zapewnia wybór dwóch symulatorów przedwzmacniacza, czteropasmowego korektora (w tym filtrów all-pass), czterech różnych kompresorów w stylu „butikowym” z możliwością kompresji równoległej i bramkę/ducker. Quantum338 jest wyposażony w 36 mono procesorów Mustard™, które można stosować zarówno dla kanałów wejściowych, jak i wyjściowych.


Tymczasem Spice Rack™ obsługuje natywne opcje przetwarzania FPGA w stylu wtyczek, umożliwiając zbudowanie racka z maksymalnie ośmioma procesorami stereo. Pierwszym z nich jest Chilli 6 - sześciopasmowy kompresor, który pozwala na pełną kontrolę wszystkich parametrów, w tym unikatową, opatentowaną przez DiGiCo „kontrolę kształtu”, co oznacza, że Chilli 6 jest idealny do precyzyjnej korekcji wokalu i instrumentów, a także kontroli nad spektrum częstotliwości.

„Cała architektura systemu jest nowa i ekscytująca”, podsumowuje Austin Freshwater, dyrektor generalny DiGiCo, „w skrócie, poprawiliśmy przejrzystość dźwięku, dostarczyliśmy więcej zabawek audio, większe, jaśniejsze wielodotykowe ekrany PCAP, lepszą stronę wizualną interfejsu i zupełnie nową architekturę powierzchni roboczych!”

 

Galeria

DiGiCoQuantum338AngleArt
DiGiCoQuantum338AngleArt3
DiGiCoQuantum338AngleLeft2
DiGiCoQuantum338AngleLeft
DiGiCoQuantum338AngleRight
DiGiCoQuantum338ArtFaders
DiGiCoQuantum338Backangle
DiGiCoQuantum338BackStraightOn
DiGiCoQuantum338SideProfileLeft
DiGiCoQuantum338SideProfileRight

jesteśmy przedstawicielem

Shure - mikrofony i słuchawki
Meyer Sound - nagłośnienie
DiGiCo - konsolety cyfrowe
Systemy interkomowe
Tascam - sprzęt studyjny
Symetrix - procesory dźwięku
Tannoy - nagłośnienie
LabGruppen - wzmacniacze
Lake - wzmacniacze
Orban - procesory emisyjne
DiGiGrid - akcesoria
TiMax
AtteroTech
Waves